سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه اصفهان و واکنش‌ها

سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه اصفهان، واکنش‌های متعددی را در پی داشت. این سخنرانی به دعوت بسیج دانشجویی در روز 17 اردیبهشت ماه با موضوع «حضور حداکثری، جمهوری دوازدهم» در تالار پیامبر اعظم دانشگاه اصفهان، برگزار شده بود.

 پیوند به گزارش سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه اصفهان در خبرگزاری ایمنا

دانلود فایل صوتی اظهارات تند حسن عباسی علیه محسن رنانی در دانشگاه اصفهان

 


بیانیه هیات نظارت و معاونت فرهنگی دانشگاه اصفهان در واکنش به سخنان حسن عباسی

پيرو سخنان حسن عباسي در دانشگاه اصفهان، هيات نظارت بر فعاليت تشكل هاي اسلامي دانشگاه اصفهان،  متشکل از دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه، حجت الاسلام ميثم شريف سرپرست نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري و دكتر محمد جواد لياقت دار نماينده وزير علوم تحقيقات و فناوري در هيات نظارت بر تشكل هاي اسلامي، بيانه‌اي صادر نمودند.

پیوند به متن بیانیه فوق در وبسایت دانشگاه اصفهان

پیوند به تصویر بیانیه فوق در وبسایت دانشگاه اصفهان

 

همچنین معاونت فرهنگی-اجتماعی دانشگاه اصفهان، در واکنش به سخنان حسن عباسی در این دانشگاه، بیانیه‌ای صادر کرده است.

پیوند به متن بیانیه معاونت فرهنگی-اجتماعی دانشگاه اصفهان

 


 واکنش حسن عباسی به صدور بیانیه‌های رسمی توسط دانشگاه اصفهان

حسن عباسی در سخنرانی روز 18 اردیبهشت خود در دانشگاه هنر اصفهان، نسبت به صدور بیانیه رسمی از سوی رئیس دانشگاه اصفهان و معاونت فرهنگی-اجتماعی این دانشگاه، واکنش نشان داد. 

پیوند به گزارش و فیلم سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه هنر اصفهان در خبرگزاری ایمنا

 


 بیانیه انجمن علمی اقتصاد دانشگاه اصفهان

 

بسم الله الرحمن الرحيم

سیاست زدگی و سیاست بازی به هیچ وجه مورد تأیید نیست اما سیاست گری و برخوردار شدن از قدرت فهم و تحلیل سیاسی، نیاز مبرم دانشجویان و دانشگاه‌هاست. "مقام معظم رهبری"

گر بدی گفت حسودی و رفیقی رنجید/ گو تو خوش باش که ما گوش به احمق نکنیم

دانشگاه این یگانه سنگر علم و معرفت و اخلاق، محلی است که باید درس علم آموزی، دینداری، شجاعت و اخلاق را یاد بگیریم، محلی است که به رهنمود مولای متقیان، حضرت علی(ع) ادب و احترام شاگرد به استاد را فرا می‌گیریم، محلی است که یاد می‌گیریم که چگونه در مقابل سختی‌ها، ناملایمت‌ها و ناسزاها راه ادب را پیش بگیریم، یاد می‌گیریم که بصریت سیاسی داشته باشیم، یاد می‌گیریم که به عقاید مختلف احترام بگذاریم، یاد می‌گیریم که چطور به مخالف خود اجازه‌ی سخن گفتن دهیم، یاد می‌گیریم که نقد کنیم و اجازه‌ی نقد شدن بدهیم اما متاسفانه در این‌ راه کسانی هستند که به بیراهه می‌روند و سیاست زده شرط ادب را فراموش می‌کنند، کسانی که خود را عوام فریبانه صاحب‌نظر در همه‌ی امور می‌دانند و سخنانشان نه علمی است و نه سازنده و تنها در جهت جناحی‌گری و تخریب است، تخریبی که نتیجه‌ی آن سیاست‌زدگی دانشجویان است و نه ترقی بصیرت سیاسیشان، دانشجویانی که امید آینده‌ی کشورمان هستند و تربیت آن‌ها در گرو امروز آن‌هاست با سخنرانی‌های این چنینی تحت‌الشعاع قرار می‌گیرند، سخنانی که رنگ و بویی از ادب و احترام نبرده است و در دانشگاه جایی ندارد، سخنانی که قلب هر دانشجویی را بدرد می‌آمورد، از سخنانی بی‌پایه و اساس درباره‌ی علم اقتصاد تا بی‌احترامی به اساتید شریف این گروه و زیر سوال بردن دانشجویان این رشته و توهین به استاد محترم این گروه، دکتر محسن رنانی، استادی که در اولین قدم درس ادب و انسانیت را به ما آموختند، استادی که همیشه دغدغه‌مند مسائل و مشکلات کشور و تربیت دانشجویان بوده‌اند و همه‌ی این هتک حرمت‌ها در فضای مقدس دانشگاه اتفاق می‌افتد، فضایی که باید محل رشد باشد و نه تخریب، محل ادب باشد و نه بی‌ادبی و محل سواد باشد و نه بی‌سوادی؛ در حال امید است که متولیان این امر به خاطر این بی‌حرمتی در دانشگاه مغفرت بطلبند و پاسخگوی این عمل شنیع باشند.

از خدا جوییم توفیق ادب/ بی ادب محروم ماند از لطف رب

انجمن علمی دانشجویی اقتصاد دانشگاه اصفهان

 

بیانیه فوق به همراه یادداشت‌ دیگر دانشجویان در واکنش به این سخنرانی را در ماهنامه «جیب» مطالعه کنید.

امضای طومار توسط اساتید و دانشجویان دانشگاه اصفهان

جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه اصفهان نیز نسبت به سخنان حسن عباسی در دانشگاه اصفهان واکنش نشان دادند. آنان با امضای طوماری از محسن رنانی استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان حمایت کردند.

 همچنین، پس از آن که آقای حسن عباسی  در سخنرانی خود در دانشگاه اصفهان گفت به زودی درب دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان  «گِل»‌ گرفته می‌شود، دانشجویان اقدام به «گُل» باران کردن درب و دیوار اتاق استادان این دانشکده کردند.

 

برخی از دیگر واکنش‌ها به این سخنرانی:

 

از باغسار دانشگاه تا باتلاق گاوخونی

 

نرگس گنجی، دانشیار دانشگاه اصفهان

18 اردیبهشت 96

 

در حکمت هشتاد و دوم نهج البلاغه به نقل از امام علی (علیه السلام) آمده است:

مَنْ تَرَكَ قَوْلَ لا أَدْرِي أُصِيبَتْ مَقَاتِلُهُ

یعنی هر  کس «نمی دانم» گفتن را ترک کند، بر جانگاهش ضربت خورد!

اهل بلاغت می دانند و مفسران این حدیث نیز نوشته اند که: مراد از قتل و هلاکت در اینجا بیشتر هلاکت روحی و اخلاقی و در نهایت بمعنای دوزخی شدن است!

این حدیث از شنیدن عربده جویی و علامه نمایی هاتکی هالک که در عالم اوهام خود را سالک می-شمارد فرایاد من آمد. باری در ده سالۀ اخیر به علت آلودگی فضای فرهنگی و انحطاط اخلاقی برخی از مسئولان ندانمکار، خودشیفته و حرفنشنو، شمار خودشیفتگان و استاد نمایان رو به فزونی رفت و جرأت بوالفضولان و معرکه گیران کم مایه، خودنما و کم اطلاع دو چندان شد! هر روز از گوشه ای استادنمایی سر بیرون میکند و از سر عقده و حسد، استادان راستین را که جور استاد به ز مهر پدر دانسته اند و دامن قناعت به کمر همت فراچیده اند، آماج لعن و طعن و مخاطب عربده کشی خود قرار می دهند و احدی جلودار آنها نیست.

بهترین تالارهای سخنرانی در دانشگاه ها و مراکز فرهنگی، با نقد بیت المال و به نام کار فرهنگی در خدمت این شعبده بازان و عربده جویان قرار میگیرد تا با احساسات و افکار نسل جوان بازی کنند و عقده گشایی فرمایند.

یک روز به حوزۀ دین و دانش حمله می کنند و خود را منتقد حضرت آیت الله جوادی آملی و نقاد حکمت صدرایی  و مگس عرصۀ سیمرغ میشوند و زمانی دست تطاول از آستین سبکسری بر می آورند تا به سرپنجۀ چرکینِ  هتاکی، روی مبارکِ استادان پاکدل و دیده ور دانشگاه را بخراشند و جامۀ هفت چاک شهرت خود بیش از گذشته بیالایند.

دریغا که خواب عدالت پیشگان و عدالت خانه داران بسی سنگین تر از آن است که عرصه اندکی بر این هتاکان آلوده دهن تنگ شود و جولان افسارِ گسیختۀ این بد مرامان پایان گیرد.

در آستانه انتخاب اردیبهشتی ملت ایران، در این  باغسار بی خزان هزار جریب و این کبوترخانه پرواز اندیشه های جوان یعنی دانشگاه اصفهان - استاد نمایان درس نخوانده که بوی خزان مرگ شنیده اند، و از بیم و خشم کف بر دهان آورده، دشنامهای مندرس خود را چون برگ خزان، جوان فرو میریزند و در خانۀ معرفت، بی مایه از معرفت و حرمت، اهل خانه آماج یاوه سرایی میکنند و سر میزبان به قلماسنگ نمکدان می شکنند!

معذورم بدارید از بردن نامی، شهره به فحاشی و بدمرامی، پناه پروردة وصول طلبان بیاصول و مهرنمایان قهرآلود، بی خبر از تعادل و اعتدال،  و نادانستۀ مقصد و مکتب نرفتۀ اقتصاد، که در تالار پیامبر اعظم اسلام علیه و علی آله السلام، درگسترۀ دانشگاه اصفهان، نعرۀ انکر الاصوات برداشته تا شاید  بر سیمای تابناک بزرگانی چون استادِ تمام و ادیب همام، برادر ایمانی حضرت دکتر محسن رنانی، معتکف معبد دانش، و عقاب قاف بینش لکۀ تهمتی بیفکند و کلوخ دشنامی نثار کند!

ناگفته پیداست که طعن و لعن استادان و دانشوران، خود روشن ترین نشان جهل و نادانی است. آنکه از درس و دانش بویی برده باشد، بیتردید دانشگاه را محترم می دارد و با خود علامه دانی در هر موضوع و مجالی سخن نمیراند و اسباب خندۀ اهل فن و هیاهوی جماعت نمی شود و خود را (به فرمودۀ مولا) به درۀ هلاکت و فلاکت نمیافکند.

دریغا! که متولیان و کلیدداران حرم دانشگاه در این چهار سال دولت روحانی و ولایت ایمانی، از ترس تهمت های باطل، و به ملاحظات بیحاصل، پیوسته درها را چهارطاق بر همگان حتی هتاکان و اراجیف بافان بازداشته و راه گشوده اند تا هر از گاهی بیخویشی زبان پریش و سودا زده، از بساط گشودۀ دانشگاه کالا بدزد و اذهان پاک جوانان بی خبر و ‌زودباور را آماج دروغزنی و آسمان و ریسمان بافی زشت خود کند.

 در برابر یورش نا اهلان و نامحرمان حریم دانشگاه، نه امیدی به استقامت نقیبان و کلید داران بسته ایم و نه به دادرسی دیر رس منادیان داد عدالتخانه نظر داریم. همچنان لب صبر میگزیم و خون خشم میمزیم. نظر به درهای گشودۀ آسمان و دست توانمند تقدیر داریم تا بسا جریان تند جوبارههای جاری از بارانهای شگفت اردیبهشت ۹۶ و یا نسیم روحانی «ریاح مبشرات» ننگ بی فرهنگی را دامن بوستانهای هزار جریب بروبد یا بشوید و‌ به باتلاق گاو خونی بیندازد.

از تالار پیامبر اعظم تا محضر جعفر بن محمد (س)

 

حامد صفایی‌پور

18 اردیبهشت 1396

 

من چند روز قبل نامه سرگشاده و انتقادی خود به یکی از سخنرانی‌های آتشین حسن عباسی را که در سال 91 نوشته بودم در کانال هم‌پیشانی بازنشر نمودم. دلیل این بود که می دیدم شوربختانه این «آقای عباسی» همان آقای عباسی قبلی است و در ایام انتخابات هم جان و انگیزه تازه گرفته و با روش همیشگی به جنگ افروزی مشغول است. فریاد می زند و دانشجویان -به خصوص  دانشجویان مذهبی و انقلابی- را  تحریک می‌کند. تا اینکه امروز بخش‌هایی از سخنرانی دو روز گذشتۀ او در دانشگاه اصفهان را شنیدم. سخنرانی که چه عرض کنم، شما فرض کنید مرد خشمگینی را زندانی کرده اند و تا ساعتی دیگر قرار است مجازات شود؛ او میله های زندان را گرفته و بر صغیر و کبیر فحش می دهد. سر بر میله‌ها می کوبد و فریاد می زند! ... کجا؟ تالار پیامبر اعظم(ص) در دانشگاه اصفهان؛ به دعوت کی؟ (شوربختانه) بسیج محترم دانشجویی و به چه کسی فحش می‌دهد؟ به دکتر محسن رنانی، استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان، که تقریبا بیشتر روزهای سال، بعد از ظهر ها در اتاقش می نشیند و به پرسشها و نقد و نظرهای دانشجویان پاسخ می‌دهد. استادی که همه سخنرانی هایش را با «از خدا جوییم توفیق ادب/ بی ادب محروم ماند از لطف رب» آغاز می-کند.

وقتی کسی به چالش‌های سخنرانی های قبلی‌اش پاسخ نمی دهد، نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم به میدان گفت‌وگو وارد شود و «خود-اصلاحی» برای طرفین صورت گیرد. این است که فعلا صلاح را بر سکوت درباره دعاوی او می بینیم که همگی از جنس دعاوی قبلی اند که در نقد پیشین به آن پرداختم.

با این حال نمی توانم از ابراز تاثر دردمندانه برای سرشت و سرنوشت امروزین دانشگاه ننالم. مگر نه اینکه قرار است دانشگاه الگوی خردورزی مشفقانه، گفتگوهای نقادانه و اخلاق علم ورزی باشد؟ حالا جای تاسف ندارد که در تالار این دانشگاه فریاد کشی می‌شود و بخشی از دانشجویان از شنیدن «هل من مبارز» و بخشی با هو کردن این گلادیاتورِ تنها به وجد می آیند!؟ آیا اینجا دانشگاه جمهوری اسلامی است؟ قدمگاه استادان و فضیلت مردان؟ دلیل‌آوران و استناددهان سخت‌کوش و شکیبا؟ دانشگاه هیچ! آیا این نمونه ای از گوش به فرمانی‌ها و پیاده سازی‌های استراتژیست اصلی نظام در موضوع برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و نقد اخلاقی و منصفانه است؟ یا للعجب! چرا همیشه آراسته ترین شعارها در کف چرک دستان است؟ آیا این دهان‌های‌ کف بر لب و رگ‌های ورم کرده  می‌خواهند جنبش تولید علم و سبک زندگی اسلامی و  کرسی نظریه پردازی را بیاندازد؟! ... .

در هیاهوی فریادهای آقای عباسی و طرفدارانش و در تالار پیامبر اعظم، تصویری از گفت‌وگوی صادق آل محمد(ص)  در کنار کعبه می‌بینم که به حرف‌های تند و کفرآمیز «ابن ابی العوجا» با متانت گوش می‌دهد و با نفوذ نگاه خود، طرفداران دو آتشه خود را به شنیدن و سنجیدن دعوت می‌کند؛ و آن چنان بحث را پی‌جویی می‌کند که حریف را به این گمان می اندازد که گویی تا دقایقی دیگر، کشتی احتجاجات «جعفر بن محمد» به گل می‌نشیند! اما چون سخن آغاز می‌کند، ابن ابی‌العوجا احساس می‌کند گویی گنجشکی در میان بالهای شاهینی دلیر است  که از سر مهربانی او را امان داده و اکنون در محضر درس نشانده است! ... در درخشش این تصویر از زشتی این رویداد تلخ فاصله می گیرم و برای غربت دین و آیین محمد(ص) در میان مروجان، آه می‌کشم. این آهِ سرد «همدردی کوچکی» باشد با غم «بی هشامی(1)» «صادق»ها و منادیان حق که همواره و همیشه تربیت شاگردانی دل‌آرام، پر امید، خوش اندیش و مهربان را آرزو می‌کنند.

 پی‌نوشت:

(1) هشام بن حکم، از شاگردان ممتاز و زبده امام جعفر صادق(ع) بود که در برخی موضوعات از جمله موضوع تبیین ولایت اهل بیت برای گفت‌وگو و مناظره نمایندگی تام داشت و بارها مورد تشویق امام قرار گرفت. برای مطالعه احوال و گفتار او به کتاب هشام بن حکم، متکلم معروف قرن دوم، تالیف سید احمد صفایی، انتسارات دانشگاه تهران مراجعه فرمایید.

 

برای مشاهده این یادداشت در پایگاه خبری-تحلیلی هم‌نوا کلیک کنید.

 


 قبیحه ای به نام "فحاشی"

 

سید غلامرضا دوازده امامي

عضو هيئت علمي گروه علوم سياسي دانشگاه اصفهان

 

انقلاب اسلامی، در پی آن بود که گفتمانی مبتنی بر عقلانیت و معنویت را در ایران حاکم کند تا دنیایی که دچار بحران معنا و اخلاق بود را متاثر سازد.انقلاب مدعی آن بود که بر شیوه و سیره رسولی سیر می کند که رسالت بزرگ او بر اعتلا و اهتزاز "اخلاق" بوده است. همان که خدای رحمان در قرآن، ارسال او را رحمتی نه برای ایمانیان بلکه برای جهانیان دانست (وماارسلناک الا رحمه للعالمین)واین رحمت و شفقت بر خلق و اسوه اخلاق را یک خلق عظیم  خواند. (انک لعلی خلق  عظیم) پیامبری که رسالت خویش را بر ارتقا و اعتبار مکرمت های اخلاقی می دانست. (انی بعثت لاتمم مکارم الاخلاق) همان که امیر مومنان در توصیف اش گوید(معلن الحق بالحق)(پیامبر در بیان و دعوت ، از  راستی و درستی، سود می برد و از بیراهه بی اخلاقی و قبیحه بد اخلاقی،دور بود. سیاست و حکومت در نگرش پیشوایان راستین و آسمانی بشدت تحت تاثیر اخلاق است. معنویت و انسانیت از بسامد واژه هایی است که در منظومه معرفتی دین بکار رفته است. امام علی هدف از امارت و حکومت خویش را (الا ان اقیم حقا او ادفع باطلا) دانسته و چه حقی والاتر از اخلاق و انسانیت و چه باطلی منحط تر از فحاشی و بی اخلاقی و چه دردی بالاتر و چه غمی جانسوزتر از آن که، به جای گفتمان انقلاب اسلامی که شالوده آن اخلاق بود ،کفتمان و فحاشی ، شالوده شکن و جایگزین شد. انقلابی که  فرزانگانی چون مطهری و بهشتی، با دانش خویش، در دانشگاه ، تئوری پردازی کردند و با سیره خود انسان ساز شدند، عده ای به اسم آن فحاشی می کنند. مگر با لفاظی و بازی با واژه ها و وام گرفتن از این و آن، می شود تئوری ساز شد و از استراتژی سخن گفت. (می کنم قافیه ها را پس و پیش.. تا شوم نابغه دوره خویش) ساخت و ساحتی که عده ای بر ساخته اند، ساختی است متوهم ساز، کوتوله پرور و برای کوتاه فکران که  خروجی آن "فحاشی" است.آنان که به چهره بزرگان و دلسوزانی چون جوادی آملی، ظریف و رنانی ،چنگ می کشند و رنگ می پاشند تا کوتوله بودن، انحطاط افکار و سفاهت آنان معلوم نشود. آنان که به دروغ خود را سخنگوی سرداران سرو قامت و راستینی چون همت، زین الدین، خرازی و باکری، دانسته اند که با سیره و سجایای اخلاقی خود، سپاه و سپاهیان را چون معبدی پاک ساخته بودند. "هما گو مفکن سایه شرف هرگز  بر آن دیار که طوطی کم از زغن باشد"بگذاریم تا گفتمان انقلاب اسلامی که عقلانیت و معنویت بود، دوباره حاکم شود، تا "قبیحه فحاشی" در ساحت دانشگاه و در جمع  فرهیختگان و فرهنگیان ، محکوم و مخذول شود. باید دانسته شود، با سرهنگی نمی توان کار فرهنگی کرد مگر آن که سرهنگ با فرهنگ باشد. اگر قبیحه ای به نام "فحاشی"  کریهانه در دانشگاه  اصفهان رخ نمود و بر ساحت دانش و دانشوران ،اسائه ادب و اهانت نمود، از زبان رند عالم سوز و خواجه خوبان، به آن عزیزان می گوییم:

"گر حسودی بدی گفت و رفیقی رنجید .. گو تو خوش باش که ما گوش به احمق نکنیم"

 


بیانیه کانون کارآفرینی استان اصفهان

 

اساتيد معظم اقتصاد دانشگاه اصفهان سلام

اين روزها كه اقتصاد ايران دوران سخت گذار از اقتصاد نفتي به اقتصاد مبتني بر كارآفريني و ارزش آفريني را طي مي كند، روند رو به رشد مناسبات اجتماعي و سياسي مي تواند به كاهش هزينه هاي اقتصادي و اجتماعي اين گذار كمك نمايد. دوره هاي گذار، نقاط عطفي هستند كه جهت و رشد نمودارهاي توسعه را تحت تأثير قرار مي دهند. شرايط پيراموني دوران گذار نيازمند رصد همه جانبه و دقيق عوامل تآثير گذار است. شفافيت و نظارت عامه بر رفتار و عملكرد كنشگران اصلي، بخش مهمي از اين رصد را تشكيل مي دهد. قرار دادن عوامل تعيين كننده در اتاقهاي شيشه اي به بهبود و خالص سازي آنان كمك مي نمايد. هر چه شفافتر و روشنتر عوامل كليدي شرايط پيراموني توسعه رصد شود، سرعت و اعتبار تغييرات پيشبرنده بيشتر و مطمئن تر خواهد بود. يكي از عوامل پيراموني بسيار مؤثر بر دوره گذر، فرهنگ گفتگو و ادبيات حاكم بر تعاملات كنشگران اقتصادي، اجتماعي و سياسي است. منابع ارزشمند ادبي و آموزه هاي غني اخلاقي ايراني و اسلامي گنجينه ي ارزشمندي است كه مي تواند فرهنگ گفتگوي اينروزها را حمايت و تقويت نمايد. آسيبهاي جدي كشور از سوي كمبود ها و نقصانهاي فرهنگ گفتگو در طول تاريخ ايران بر كسي پوشيده نيست ولي اگر همه طرفها و عوامل اين فرهنگ با دقت و دغدغه به حفظ و ارتقاء آن نكوشند شايد عمارتي كه ساليان دراز از مصالح نص صريح وحي منزل، كلام معصومين عليهم سلام، متفكران، فيلسوفان، شعرا و دانشمندان بنا شده به يكبار فرو ريزد و شرايط دوران سخت گذار  را سختر يا امر محال گرداند.

متاسفانه اخيراً شاهد سخنراني ها و اظهار نظرهايي از سوي پاره اي از صاحب نظران هستيم كه بي محابا فرهنگ گفتگوي اسلامي ايراني را در خطر اضمحلال قرار ميدهند. استفاده از سفسطه بجاي منطق و كاربرد اصطلاحات متعارف علمي و تخصصي در جايگاهي بغير از خود و تأسي به روشهاي مجادله و تخريب شخصيتي طرف مقابل هر چند دستارهاي نخنما هستند، ولي هنوز توان آتش زدن قيصريه ها را دارند و اگر با هيجانات احساس محور بهم آميزند به خطري بزرگ براي دوران گذار اقتصاد تبديل مي شوند. بديهي است كه دل كندن از اقتصاد متكي بر نفت  كه پيوسته در دست سياستمداران و عوامل قدرت بوده است با دل نگرانيهايي همراه باشد ولي اگر بر اين امر كه از سال اول بعد از پايان جنگ تحميلي همه سران قوا و رهبر فرزانه انقلاب به آن تأكيد داشته اند، اعتقاد راسخ داشته باشيم بايد و بايد بر تحمل طرفهاي تازه اقتصاد كه بر خواسته از دل طبيعت اقتصاد و اجتماع هستند اعتماد كنيم، از اهانت به دانشمندان صاحب نظر هر چند مخالف ما، بپرهيزيم، به آرامش و شفافيت فضاي گفتگو پايبند باشيم، از هرزه زباني و تند خويي كلامي و فيزيكي بر حذر باشيم و بر اصول فرهنگ مدارا و دوستي تاكيد كنيم. در اين راه بزرگ مردم سالاري ديني،  هر چند ايران پيشتاز است ولي تنها نيست و همه متفكران روشن ضمير جهان دل در گرو توسعه اين تجربه دارند. كانون كارآفريني اصفهان از سوي خود اظهار تأسف عميق و تأثرانگيز اهانت به اساتيد نجيب و مسلمان اقتصاد دانشگاه اصفهان را كه در سخنراني اخير فرد هتاكي انجام  شده را اعلام نموده از اين اساتيد بزرگ كه علاوه بر دانش اقتصادي در سلوك اخلاقي و عرفان عملي و نه شعاري جايگاه ارزشمندي دارند استدعا دارد از پاسخگويي و ورود به زمين بازي مجادله بي اثر كه جز به برانگيختن احساسات كور حاصلي ندارد، امتناع نمايند. مطمئن باشيد حفظ آرامش و دوري از ايجاد فضاي التهاب بهترين راه روشن شدن حقيقت است و آنانكه بر تقويت فضاي فحاشي، هتك حرمت و سفسطه پا مي فشارند ناخواسته در جهت اهداف بدخواهان نظام جمهوري اسلامي قرار دارند. از خداوند شهيدان  اين خاك شريف  مي خواهيم شما و ما را به توسعه همه جانبه كشور اسلامي ايران رهنمون فرمايد.

كانون كارآفريني استان اصفهان

 

نظرات  

0 # جواب: از باغسار دانشگاه تا باتلاق گاوخونی .......... (سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه اصفهان و واکنش‌ها)فقط اسلام 1397-07-29 01:57
لطفا سر از برف بیرون کرده و اینقدر از اسلام و اهل بیت(ع) و احادیث در دفاع از رأی و نظر خود استفاه نکنید اگر صداقت دارید بیایید مسلمان وار بزیید و در عمل اسلام را علم کنید و از آن دفاع کنید و نه اینکه در نظر و عمل و زندگی تابع لیبرالیسم منحط و شیطانی و آمریکائی باشید و با اسلام و قرآن سرستیز داشته باشید و به همگام دفاع از خود و تأیید رِأی و افکار خود از اسلام و قرآن و احادیث مایه بگذارید؟!!. به راستی چگونه است که این همه بیانیه را از علوم اسلامی عاریه گرفته و تاخته اید اما در عمل و در درون از لیبرالیسم و غرب منحط دفاع میکنید؟!!
فریادهای آقای عباسی که نه توهین که از سر درد دین و بی دردی شماهاست. والسلام
نقل قول
0 # جواب: از باغسار دانشگاه تا باتلاق گاوخونی .......... (سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه اصفهان و واکنش‌ها)انقلابی 1397-07-29 01:56
با سلام و احترام؛
ضمن احترام به آقای رنانی به عنوان یک انسان، سوال این است دقیقا صدور این همه بیانیه و تمجید و تعریف و تملق چه معنایی دارد؟!!
آیا بهتر نبود به جای این ادبیات ستاینده و بی جا قدری در نقد سخنان آقای عباسی که الحق یک مسلمان و انقلابی و از جان گذشته در راه ایمان و عقیده و دعوی حق و حقیقت اند، قدری تامل و تفکر و پاسخگویی شفاف را لحاظ می کردید و دقیقا توضیح می دادید که اولا از نظر شما توهین و مصداق آن چیست که شما ها و امثالهم تا یک انتقاد و سخنی غیر از تمجید و تملق می شنوید بجای پاسخگویی به ادبیات سخیف و شعرپردازی و خیالات موهوم دل می بندید و خود را پاک و فهیم و عاقل و معتدل جلوه میدهید و منتقدین خود را تندرو و جاهل و جارزن و بی ادب و یاوه گو می پندارید؟؟!!
آیا این خود مصداق بی ادبی و هتاکی و بی طاقتی و خشونت درونی شماها نیست که با بزک کردن و آرایش کلمات شانه خالی میکنید و به مظلوم نمائی می پردازید و همه چیز و همه کس را به باد سخره و تحقیر و تکفیر می گیرید؟!.
نقل قول
+2 # جواب: از باغسار دانشگاه تا باتلاق گاوخونی .......... (سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه اصفهان و واکنش‌ها)محمدمهدی 1397-05-10 14:51
باسلام. لیبرال مسلمان ندارم آقای دکتر. شما خودتان فرموده اید من یک لیبرال مسلمانم!. شما مناقض حرف زده اید. یا مسلمانید، یا لیبرالید. من بسیاری از حرف های شما رو قبول دارم، خصوصا گفتمان قانون اساسی شما. ولی کلام های شما کاملا متناقض هست. شما از طرفی می فرمایین باید برگردیم به قانون اساسی، و از طرف دیگر میفرمایین باید با افرادی که 8 ماه آشوب به پا کردن در کشور و نسخه های تحریم رو به آمریکا دیکته کردن و راه های دورزدن تحریم ها رو با خیانت تمام به آمریکا گفتند، میگویین با این افراد باید آشتی ملی کرد!! شما ازین صحبتهای متناقض بسیار دارین، چرا که شما لیبرال مسلمانید! آقا دکتر، آمریکا شر مطلق است، و ما فقط باید از نسخه های فنی آمریکا استفاده کنیم، نسخه های علوم انسانی آمریکا برای کشورهای لیبرال هست، نه کشور اسلامی ( که به ظاهر اسلامی است، چرا که لیبرال ها گلوگاه های اقتصادی رو پر کردن و تا اقتصاد درست نشود، نه آموزش پرورش حل می شود و نه فرهنگ و نه سیاست) . موید باشید
نقل قول
+5 # جواب: از باغسار دانشگاه تا باتلاق گاوخونی .......... (سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه اصفهان و واکنش‌ها)رضا 1396-10-20 21:39
فقط به به و چهچه در نوشته ها تون بود عین
فیلمفارسی های قبل از انقلاب!
اگر خود استا استادیار و..... به جای دستمال لنگ انداختن و دستمال یزدی دست گرفتن
بصورت علمی جواب استاد فرهیخته و حکیم جناب آقای دکتر عباسی را بدهید که صد البته نتوانید جواب دهید که کار هر کس نیست خرمن کوفتن مرد کهن می خواد گاو نر!
نقل قول
0 # جوابصدرا 1396-08-03 09:01
بعد ثبت نظر که رفت برای تایید شدن یا نشدن متوجه شدم شما حتی لیبرال هم نیستین چون خیلی به آزادی بیان ....
نقل قول
+5 # جوابصدرا 1396-08-03 09:00
خب همه این صفحه رو من خوندم یه سری حمایت بود از اقای رنانی جوابی به صحبت های عباسی ندیدم.
نقل قول
+5 # جواب: از باغسار دانشگاه تا باتلاق گاوخونی .......... (سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه اصفهان و واکنش‌ها)ایمان 1396-07-13 13:54
سلام جانب اقای رنانی مستقیم میرم سر اصل مطلب من شما را نمی شناسم ولی از نظرات شاگردان و نزدیکان شما دریافتم انسان. مودب و قابل احترامی هستید ولی. این موضوع. ربط به عقاید اقتصادی شما نداره و انچه مورد بحث است این عقاید است. وشما اگر برای دفاع حرفی دارید لطف کنید جواب. ایشان را بدهید تا برای ما روشن شود حق با کیست ودر ضمن دوستان که می گویند عباسی در مورد همه چیز متخصص است و صحبت می کند باید گفت جناب اقای رنانی در مورد علوم نظامی چه تخصصی دارد که اظهار نظر می کند در این مورد اظهار نظر میکند و عبتسی رییس یک اندیشکده هستند و همچنین دارای مدرک مدیریت استراتژیک هستند که اینگونه اظهار نظر در رشته های مخلف از طبیعت این رشته است .با موبایل نوشتم اگه اشکال نگارشی داشت شرمنده تایپ سخت بود
نقل قول
-5 # جواب: از باغسار دانشگاه تا باتلاق گاوخونی .......... (سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه اصفهان و واکنش‌ها)قاسم 1396-07-07 14:47
نمیدانم حوزه،رشته،موضوع و....هست که جناب عباسی در آن صاحب نظر نباشند احیانا!!!!!!!!!!
محسن رنانی مردی پاک،صادق،نجیب،با ایمان،صبور ومهربان وعالم و فهمیده است. هر وقت واژه و غوغا سالار را جایی میشنوم مرام ومسلک حسن عباسی پیش چشمم می آید. شرم بر بد زبانی و بد اخلاقی
نقل قول
+5 # جواب: از باغسار دانشگاه تا باتلاق گاوخونی .......... (سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه اصفهان و واکنش‌ها)پرستو 1396-06-25 00:09
تأسف عمیییییییق برای آقای رنانی و زنده باد دکتر عباسی
نقل قول
+1 # جواب: از باغسار دانشگاه تا باتلاق گاوخونی .......... (سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه اصفهان و واکنش‌ها)م 1396-04-18 23:37
البته اینده همه چیزرو معلوم میکنه باید دید ایا اقای دکتر رنانی هم سر از اوپوزسیون خارج از کشور در میاره یا نه ایا ایشون با این حرفهای ضد اسلامی که می زنه هدف خاصی را دنبال می کنه این اهداف ایا این اهداف از جایی برای ایشون دیکته میشه به هر حال ما باید بصیرت داشته باشیم
نقل قول
-5 # جواب: از باغسار دانشگاه تا باتلاق گاوخونی .......... (سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه اصفهان و واکنش‌ها)قطبی 1396-04-10 16:24
جناب آقای دکتر رنانی
کسی با من و امثال من که کاری نداره، چون سواد و فهممون در اون حدی نیست که انسانی معلوم الحالی مثل رنانی را بترسونه
طبیعی است که در مسیر شما سنگ اندازی می کنند. شما نمونه یک انسان والا و آزاده هستید. بر خود بخاطر وجود چنین شمایی می بالم
نقل قول
+6 # جواب: از باغسار دانشگاه تا باتلاق گاوخونی .......... (سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه اصفهان و واکنش‌ها)قاسم 1396-04-08 08:44
سلام ایشون حرفی رو زد که باید زده می شد سخنرانی ایشون روشنگری بود امام متاسفانه غدار بودن بعضی اشخاص مانع از این میشه که حقیقت به گوش عوام برسه
نقل قول
+3 # عده ای با بی احترامی و توهین می خواهند ،جامعه علمی کشور را خدشه دار کنند.قصد این افراد ممانعت از ایجاد فضای گفتگو در جامعه است.محمد حسن جنیدی 1396-03-15 03:21
نخبگان توهین نمی کنند
نقل قول
-6 # ابراز نظرمریم نیک پور 1396-03-15 00:03
متاسفانه ایشان با هتاکی به مقام جنابعالی بار دیگر سیرت واقعی خود را آشکار کرد. در هر حال از کوزه همان برون تراود که در اوست. از امثال ایشان که با وجود دادگاهی شدن بواسطه شکایت ارتش جمهوری اسلامی ایران عبرت نگرفته بیش از این انتظاری نمی توان داشت. شعر معروف مولانا در این باره به یاد انسان می آید که مه فشاند نور و سگ عوعو کند سگ ز نور ماه کی مرتع کند
نقل قول
+4 # جواب: از باغسار دانشگاه تا باتلاق گاوخونی .......... (سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه اصفهان و واکنش‌ها)ریما 1396-03-06 12:16
در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم سرزنشها گر کند خار مغیلان غم مخور
نقل قول

اضافه کردن نظر